هلدینگ بین المللی اپلایسر

اخذ کیملیک ترکیه

هلدینگ اپلایسر متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه ، اخذ اقامت سریع ، اخذ اقامت بار اولی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و با کمترین هزینه، کیلملیک ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورتی که به خدمات اپلایسر در زمینه اخذ اقامت و کیملیک ترکیه نیاز دارید، می‌توانید با دفتر ترکیه به شماره ۰۵۴۵۱۰۵۱۱۰۵ تماس حاصل فرمایید.

صفحه اصلی > اخذ کیملیک ترکیه

تاریخ بروزرسانی : ۲۶-۱۰-۱۴۰۱       نویسنده : هلدینگ اپلایسر

پخش ویدیو

تمرکز قطب توریستی و صنعتی در ترکیه باعث شده است که افراد زیادی به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه یا اخذ کیملیک ترکیه باشند. از این رو شرایط اخذ اقامت  یا کیملیک ترکیه ، شرایط مهاجرت به ترکیه ، شرایط اقامت در ترکیه و قوانین گرفتن اقامت ترکیه از روش های مختلف در این مقاله مورد تحلیل قرار می گیرد. برای اخذ اقامت ترکیه افراد با سوالات زیادی مواجه می شوند از جمله اینکه راه های آسان برای اخذ کیملیک ترکیه کدام است؟ قوانین و شرایط اخذ اقامت ترکیه چگونه است؟ اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک مناسب است؟ ما در این مقاله با کمک وکلای برجسته همچنین با کمک وب سایت های معتبر کشور ترکیه ، به بررسی تمامی راه های اخذ اقامت ترکیه و شرایط اقامت در ترکیه از طریق تحصیل، اخذ اقامت ترکیه از طریق کار، اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت ترکیه و… پرداخته ایم. شما عزیزان همواره می توانید با هلدینگ اپلایسر تماس حاصل نموده و از مشاوران و کارشناسان این هلدینگ به صورت تخصصی و رایگان در زمینه راحت ترین روش های گرفتن اقامت ترکیه ، مشاوره دریافت نمایید.

اخذ اقامت ترکیه یا اخذ کیملیک ترکیه یک مجوز اقامت است که  شما با اخذ آن اجازه اقامت در خاک ترکیه بیشتر از ۹۰  روز را خواهید داشت، شهروندان کشور عزیزمان ایران می‌توانند بدون ویزا وارد خاک ترکیه شوند و بدون نیاز به اخذ اقامت ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند؛ اما اگر شخصی بخواهد بیش از ۹۰ در خاک ترکیه اقامت داشته باشد، باید حتما کیملیک ترکیه را دریافت کنید. ما قصد داریم درباره کیملیک ترکیه ، شرایط اخذ کیملیک ترکیه ، نحوه اخذ کیملیک ترکیه ، هزینه اخذ کیملیک ترکیه ، مدارک مورد نیاز برای اخذ کیملیک ترکیه و چگونگی تمدید کیملیک ترکیه توضیحاتی کاملی را به شما همراهان عزیزمان ارائه کنیم.

کیملیک ترکیه یا اقامت ترکیه چیست ؟

معنی واژه کیملیک در ترکی به معنای هویت است و هر شهروند که در خاک ترکیه اقامت دارد یک کارت کیملیک یا kimlik kart دارد که همانند کارت ملی ایران است و اطلاعات هویتی آن شهروند در  ترکیه بر روی آن درج شده است. ایرانیان و خارجی هایی به اصطلاح ترکی Yabancı که قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در خاک ترکیه را دارند، حتما باید مجوز اقامت ترکیه یا کیملیک ترکیه را اخذ کنند. این مجوز در قالب یک کارت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. که به این کارت، کیملیک یا کارت اقامت ترکیه نیز می‌گویند.

اطلاعاتی که بر روی کیملیک کارت درج می‌شود، شامل شماره کیملیک یا  yabancı kimlik no، نام و نام خانوادگی، ملیت، شهر محل سکونت، و تاریخ تولد فرد خارجی است. مهم ترین اطلاعاتی که بر روی این کارت درج می‌شود، شماره کیملیک است که برای اتباع خارجی با عدد 99 شروع می‌شود

این شماره مانند کد ملی  شما در ایران است و افراد دارای اقامت در ترکیه به منظور استفاده از خدمات دولت و یا انجام کارهای دیگر به شماره کیملیک خود نیاز دارند. در پشت کیملیک کارت نیز اطلاعاتی همچون تاریخ صدور کارت اقامت شما و تاریخ انقضا درج شده است. افرادی که اقامت ترکیه را اخذ می‌کنند، باید حواسشان به تاریخ اتمام اعتبار کیملیک خود باشد و قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار  کارت کیملیک اقدام به تمدید نمایند.

شرایط گرفتن کیملیک ترکیه

اصلی ترین شرط برای اخذ اقامت ترکیه یا کیملیک این است که بتوانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید، اقامت ترکیه معمولا یکساله است و افراد خارجی با راه های ساده ای همچون اجاره خانه در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه و … می‌تواند اقامت ترکیه را دریافت کنند. در صورتی که شرایط اقامت در ترکیه را نداشته باشید، از نظر اداره مهاجرت شرایط گرفتن کیملیک ترکیه را نخواهید داشت و شانس دریافت کیملیک شما بسیار پایین خواهد بود.

یکی دیگر از شرایط گرفتن کیملیک کارت ترکیه نیز این است که حتما باید برای خود بیمه سلامتی دریافت کرده باشید و هیچ عمل خلاف قوانین مهاجرتی ترکیه مرتکب نشده باشید. عمل خلاف قوانین مهاجرتی لزوما به معنی انجام دادن جرم و.. نیست اگر یک شخص خارجی بدون داشتن مجوز کار ترکیه یا همان چالیشما ایزین در ترکیه کار کند، مرتکب عمل خلاف قوانین مهاجرتی شده است و نمی‌تواند کیملیک دریافت کند. یکی دیگر از امور خلاف قوانین مهاجرتی این است که در زمان مناسب برای دریافت کیملیک اقدام نکنید و این کار را پس از اتمام مهلت قانونی اقامت در ترکیه انجام دهید.

نحوه اخذ کیملیک ترکیه

کیملیک یک ساله (اقامت توریستی یک ساله ترکیه) به این شکل است که دولت ترکیه به شما ۹۰ روز اقامت توریستی می‌دهد در این ۹۰ روز اگر از طریق اداره مهاجرت اقدام کنید، می‌توانید اقامت خود را تا یکسال تمدید کنید. اگر تا پایان سال اول هیچ گونه خلاف قانونی نداشته باشید و اقامت شما برای دولت موجه باشد، می‌توانید مجدد برای تمدید اقدام کنید. متاسفانه از سال ۲۰۲۲ این امکان برای ایرانی‌ها از بین رفته است، یعنی ایرانیان دیگر نمی‌توانند کیملیک خود را تمدید کنند یا برای بار اول امکان اخذ اقامت توریستی میسر نیست.

توجه کنید که برای اخذ کیملیک ترکیه حتما باید در خاک ترکیه حضور داشته باشید و در تا زمان رسیدن کارت کیملیک شما امکان سفر به ایران یا کشور های دیگر فقط با اخذ برگه اجازه سفر از اداره مجارت (گووچ ادارسی) امکان پذیز است ، چرا که برخی از مراحل اداری اخذ کیملیک به حضور شما نیاز دارد و به صورت غیرحضوری نمی‌توان این مراحل را انجام داد. در این قسمت مراحل اخذ کیملیک ترکیه را به صورت قدم به قدم برای شما شرح خواهیم داد.

مرحله اول : مهر کردن اجاره نامه توسط دفاتر نوتر ترکیه

اجاره خانه ترکیه یکی از بهترین روش ها برای دریافت اقامت در ترکیه است. دفاتر نوتر همان دفاتر ثبت اسناد رسمی در ایران هستند. چنانچه برای دریافت اقامت در ترکیه خانه اجاره کرده‌اید، باید حتما اجاره نامه خود را در دفاتر نوتر ترکیه مهر کنید. به این کار نوتر کردن اسناد و مدارک نیز می‌گویند، بنابراین اگر در جایی شنیدید که باید مدارک یا اجاره نامه خود را نوتر کنید، به این معناست که باید به دفاتر اسناد رسمی (نوتر) ترکیه مراجعه کنید و مدارک یا اجاره نامه شما در این دفاتر مهر شوند.

مرحله دوم : گرفتن تاپو کپی سند منزل  و نوماراتاژ

تاپو یا سند منزل را باید به صورت کپی از صاحب خانه دریافت کنیدو این مدرک نشان دهنده این است که شما به صورت واقعی در آن منزل سکونت دارید، و در نهایت اجاره نامه خودتان است. اجاره نامه را به صورت نوتر شده همراه تمامی مدارک بالا داخل یک پوشه قرار داده و سپس به شهرداری مراجعه میکنید،امور مربوط به شهرداری در ترکیه زمانگیر نیست. شما با یک بار مراجعه به شهرداری نزدیک محل اقامت خود و تحویل مدارک در همان روز برگه نوماراتاژ را تحویل میگیرید و هزینه ای نیز در قبال این موضوع پرداخت نمیشود و تمامی مراحل امور شهرداری در کشور ترکیه رایگان است.

مرحله سوم : دریافت کد مالیاتی ترکیه یا ورگی نومرسی

برای باز کردن حساب بانکی و یا انجام هر کار اداری دیگر در ترکیه نیاز به دریافت کد مالیاتی ترکیه یا ورگی نومرسی دارید. بنابراین برای دریافت کیملیک نیز باید کد مالیاتی دریافت کنید، می توانید در ترکیه با مراجعه به اداره مالیات این کد را دریافت کنید، همچنین از طریق سایت اداره مالیات به آدرس https://ivd.gib.gov.tr می توانید کد مالیاتی را به صورت غیر حضوری دریافت نمائید. چرا که در هنگام مراجعه حضوری برای مصاحبه کیملیک به این کد نیاز خواهید داشت.

مرحله چهارم : تکمیل فرم درخواست کیملیک یا فرم راندوو

اتباع خارجی حتی اگر یک الی هفت روز بیشتر از مهلت مقرر در ترکیه اقامت داشته باشند، باید فرم راندوو را تکمیل کنند. بنابراین مرحله اصلی  برای دریافت کیملیک، تکمیل فرم راندوو بر روی سایت مهاجرت ترکیه است. متقاضیان اخذ کارت اقامت ترکیه باید فرم راندوو را به دقت تکمیل کنند و در قسمتی که مربوط به شغل است نباید چیزی بنویسند.

چرا که بر طبق قوانین مهاجرتی، کار در ترکیه بدون داشتن مجوز کار در ترکیه (چالیشما ایزین) ممنوع است و اگر در هنگام تکمیل فرم راندوو مشخص شود که بدون مجوز در ترکیه کار کرده‌اید، با درخواست اقامت ترکیه مخالفت خواهد شد. پس از تکمیل کردن فرم درخواست کیملیک، زمان مراجعه تان به اداره مهاجرت ترکیه به شما اطلاع داده خواهد شد.

مرحله پنجم : خرید بیمه درمانی در ترکیه

اولین مرحله برای دریافت کیملیک خرید بیمه درمانی ترکیه است، چرا که در هنگام تکمیل فرم درخواست کیملیک (فرم راندوو) باید اطلاعات بیمه درمانی خود را نیز در آن وارد کنید. خرید بیمه درمانی در ترکیه به آسانی امکانپذیر است. درباره هزینه خرید بیمه درمانی در ترکیه در قسمت های بعد بیشتر توضیح خواهیم داد.

مرحله ششم : پرداخت هزینه های اداری کیملیک کارت

برای دریافت کیملیک باید هزینه های اداری مربوط به آن را پرداخت کرده و رسید دریافت کنید. درباره هزینه های اخذ کیملیک کارت در ادامه مقاله به صورت کامل توضیح خواهیم داد، ولی به صورت کلی هزینه اداری اخذ کیملیک یا کارت اقامت ترکیه، شامل پرداخت حق خاک ترکیه و پرداخت هزینه صدور کیملیک کارت می‌شود.

مرحله هفتم : شرکت در مصاحبه اقامت ترکیه

پس از تکمیل فرم راندوو ، زمان مراجعه حضوری شما به اداره مهاجرت ترکیه به شما اعلام خواهد شد. توجه داشته باشید که سیم کارت های توریستی خریداری شده در ترکیه فقط به مدت ۳ ماه معتبر می باشد و برای دریافت پیام های مربوط به أمور اقامتی شما داشتن سیم کارت فعال در ترکیه الزامی می باشد تا شما بتوانید از مراحل اخذ کیملیک خود مطلع باشید، شما باید در زمان تعیین شده با مدارک مورد نیاز در اداره مهاجرت ترکیه حاضر شوید و مراحل اداری تشکیل پرونده خود را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کارت کیملیک ترکیه

برای آنکه کارهای اداری اخذ کیملیک ترکیه در سریع ترین زمان انجام شود، بهتر است تمام مدارک مورد نیاز برای دریافت کیملیک را با خود به همراه داشته باشید. در صورتی که پرونده شما ناقص باشد، امکان بروز تاخیر و حتی رد شدن درخواست شما وجود دارد. مهم ترین مدارک برای گرفتن کیملیک ترکیه شامل موارد زیر است :

 • اصل پاسپورت به همراه کپی رنگی از پاسپورت و صفحه‌ای که مهر ورودتان در آن خورده است.
 • ارائه پرینت رنگی فرم تکمیل شده درخواست اجازه اقامت ( فرم واندوو )
 • شماره مالیاتی ( ورگی نومراسی )
 • کپی رنگی بیمه نامه همراه با مهر و امضاء.
 • چهار قطعه عکس 6*4
 • گواهی تمکن مالی‌ ( اختیاری برای اعتبار بیشتر پرونده )
 • اصل اجاره نامه یا گواهی اثبات اقامت که به مهر دفاتر نوتر رسیده باشند
 • کپی سند منزل ( تاپو) و نوماراتاژ
 • رسید پرداخت حق خاک و هزینه صدور و چاپ کارت کیملیک
توجه داشته باشید اداره مهاجرت بسته به پرونده شما ممکن است مدارک اضافه تر دیگری نیز از شما بخواهد .

شرایط جدید اقامت ترکیه

در گذشته برای دریافت کیملیک ترکیه نیاز به طی کردن مراحل اداری بیشتر و ارائه مدارک زیاد تری خواهید بود. به طور نمونه برای دریافت کارت اقامت ترکیه باید مدارکی همچون گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سو پیشینه و حتی مدرک حضانت فرزند ارائه می‎کردید. آماده سازی تمام این مدارک مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی بود.
در شرایط جدید اقامت ترکیه، تمام روندها و مدارک اضافی حذف شده اند و اخذ کیملیک ترکیه در زمان سریع‌تری امکان‌پذیر خواهد بود. به صورت کلی سیاست دولت ترکیه بر این است که شرایط اقامت در این کشور را ساده‌تر کند و همین عامل باعث شده است تا با وضع شرایط جدید اقامت ترکیه، اخذ کیملیک را نسبت به گذشته ساده تر و کم هزینه تر نماید.

گم کردن کارت کیملیک ترکیه

لازم به ذکر است که لطفا تا حد امکان در حفظ و نگهداری کیملیک کارت خود کوشا باشید، زیرا دریافت المثنی این کارت کار ساده ای در کشور ترکیه نیست! اما در صورتی که آن را گم کردید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 1. در اولین مرحله به اداره پلیس مراجعه کنید و اعلام کنید که مدارکتان دزدیده شده اند. چنانچه بگویید گم کرده اید آن ها اهمیتی به درخواستتان نخواهند داد.
 2. به برگه نفوس نیاز خواهید داشت. این همان برگه‌ای است که در اداره نفوس مسکن ترکیه ثبت کرده‌اید. اگر این کار را قبلا انجام نداده‌اید، کارت کیملیک یکی از اعضای خانواده را به همراه اجاره‌نامه منزل به اداره نفوس مسکن ببرید. در آنجا به شما برگه ثبت آدرس می‌دهند.
 3. برگه ثبت آدرس گرفته شده از مرحله قبل را به همراه گزارشی که اداره پلیس به شما می‌دهد به همراه کپی پاسپورت معتبر و یک قطعه عکس از افراد خانواده، به اداره مهاجرت تحویل ‌دهید. در هر شهری که هستید به اداره مهاجرت یا گوچ ادارسی همان شهر مراجعه کنید.
 4. پس از مراجعه به اداره و بررسی شدن مدارکتان، به شعبه بانکی موجود در همان اداره 80 دلار آمریکا و 365 لیر بپردازید.
 5. مدارک و قبوض پرداختی را به اداره مهاجرت یا گوچ ادارسی تحویل دهید.
 6. در حدود یک الی دو ماه بعد کارت اقامتان برایتان صادر خواهد شد.

هزینه اخذ کیملیک کارت ترکیه

همانطور که در قسمت مراحل اخذ کیملیک خواندید، برای دریافت کارت اقامت ترکیه نیاز به مراجعه به اخذ مدارک متفاوتی است که هر کدام هزینه های مربوط به خود را دارد. سعی کرده ایم که در جدول زیر تمام هزینه های اخذ کیملیک کارت ترکیه را به صورت خلاصه بیان کنیم.

توجه داشته باشید که هزینه های عنوان شده در جدول زیر برای اخذ یک کارت کیملیک می‌باشد و چنانچه قصد اخذ کیملیک برای خانواده خود را دارید، باید برای اخذ کارت هر کدام از اعضای خانواده هزینه جداگانه پرداخت نمایید.

هزینه اخذ کیملیک ترکیه 
نوع خدمتهزینه (به ازای هر کیملیک)
هزینه نوتر کردن مدارک۱۰۰ تا ۲۵۰ لیر ترکیه (به ازای هر نفر از اعضای خانواده)
هزینه خاک ترکیه (برای افراد بالای 18 سال)حدود ۸۰ دلار
هزینه خاک ترکیه (برای افراد زیر 18 سال)حدود ۷۰ دلار
هزینه بیمه درمانی یکسالهبین ۱۰۰ تا ۲۲۰۰ لیر ترکیه ( در ادامه به صورت جزیی بررسی می‌شود)
هزینه روش های اخذ اقامت ترکیهارزانترین روش ۸۰۰۰ لیر است. (با توجه به نوع روش متفاوت است.)

هزینه بیمه درمانی یکساله در ترکیه

همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم، برای اخذ اقامت ترکیه نیاز به خرید بیمه درمانی در ترکیه دارید. هزینه بیمه درمانی یکساله ترکیه با توجه به سن اشخاص متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید هزینه بیمه درمانی یکساله در ترکیه را با توجه به سن اشخاص مشاهده کنید.

محدوده سنیهزینه بیمه درمانی یکساله در ترکیه
18 تا 25 سال1700 لیر ترکیه
26 تا 35 سال1850 لیر ترکیه
36 تا 45 سال2500 لیر ترکیه
46 تا 50 سال3100 لیر ترکیه
51 تا 55 سال3220 لیر ترکیه
56 تا 60 سال3900 لیر ترکیه
61 تا 65 سال4250 لیر ترکیه
مدت زمان دریافت کیملیک ترکیه

معمولا در شرایط عادی پس از ارسال فرم راندوو، برای 3 الی 14 روز بعد به شما وقت تحویل مدارک داده می‌شود، پس از تحویل مدارک نیز حدود 10  الی 30 روز طول می‌کشد تا مدارک شما بررسی شده و کیملیک برای شما صادر شود. بنابراین مدت زمان دریافت کارت اقامتی ترکیه یا همان کیملیک ترکیه در حدود 30 الی  60روز به طول می‌انجامد.

تمدید کیملیک ترکیه

کارت کیملیک ترکیه معمولا یکسال اعتبار دارد، چنانچه مدت اعتبار کیملیک شما رو به پایان است باید قبل از تمام شدن آن نسبت به تمدید کیملیک کارت اقدام نمایید. معمولا نمی‌توان به همان روش اولیه برای تمدید کیملیک اقدام کرد. به عنوان نمونه اگر با اجاره خانه در ترکیه کیملیک خود را دریافت کرده اید، برای تمدید کارت اقامت خود نمی‌توانید به وسیله تمدید اجاره خانه اقدام کنید و باید یک شیوه دیگر برای اخذ اقامت ترکیه را امتحان کنید.

هلدینگ اپلایسر متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه ، اخذ اقامت سریع ، اخذ اقامت بار اولی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و با کمترین هزینه، کیلملیک ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورتی که به خدمات اپلایسر در زمینه اخذ اقامت و کیملیک ترکیه نیاز دارید، می‌توانید با دفتر ترکیه به شماره ۰۵۴۵۱۰۵۱۱۰۵ تماس حاصل فرمایید.

روند کاری ما در اپلایسر برای اخذ کیملیک چگونه است ؟

تماس با اپلایسر

شما با هلدینگ اپلایسر تماس حاصل میکنید و با توجه به سن و شریط پرونده شما کارشناسان مجرب حوزه مهاجرت در ترکیه به شما مشاوره تخصصی و کاملا رایگان ارائه می کنند که شما با توجه به پیشنهاد های دریافتی و پرونده خود تصمیم گیری خواهید کرد و در گام بعد برای تنظیم قرارداد و برنامه ریزی به صورت حضوری در دفتر کار اپلایسر تشریف فرما می شوید.

جلسه در شرکت و برنامه ریزی

پس از دریافت مشاوره و تصمیم گیری شما مشتری عزیز برای برنامه ریزی روال انجام اقامت، راندوو و تکمیل مدارک پرونده اقمامتی شما یک جلسه حضوری در دفتر اپلایسر برای شما مشتری عزیز ترتیب داده می شود و صفر تا صد مراحل اخذ اقامت از لحظه ورود شما به اداره اقامت تا گرفتن کیملیک برای شما مشتری عزیز برنامه ریزی می گردد.

دریافت کیملیک

بعد از انجام پروسه اخذ کیملیک و دریافت کارت کیملیک شما طبق مبلغ توافق شده در قرارداد بین شما مشتری عزیز و اپلایسر پرداخت می گردد تمامی هزینه های دریافت اقامت شما مشتریان عزیز در صرافی معتمد طرفین بلاک شده و پس از اخذ کیملیک مبلغ را آزاد میفرمائید و کارت کیملیک خود را دریافت می نمائید.

سوالات متداول اخذ اقامت

سوالات متداول درباره اخد اقامت کوتاه مدت و بلند مدت ترکیه و اخذ کیملیک در ترکیه

برای اخذ کارت اقامت ترکیه یا تمدید اقامت به صورت تضمینی میتوانید با کارشناسان مجرب هلدینگ اپلایسر در تماس باشید و به صورت رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

پروسه اخذ کیملیک ترکیه نسبت به پرونده و مدارک شما فارسی زبان عزیز متفاوت است و با توجه به پرونده و مدارک شما ارزیابی می شود.

تمامی شرایط و قوانین اخذ کیملیک ترکیه در همین مقاله برای شما فارسی زبانان عزیز توضیح داده شده است و برای سوالات بیشتر در این باره میتوانید با مشاوران اپلایسر تماس حاصل نمایید.

معنی واژه کیملیک در ترکی به معنای هویت است و هر شهروند که در خاک ترکیه اقامت دارد یک کارت کیملیک یا kimlik kart دارد.

بسته به نحوه ی درخواست و نوع پرونده شما  حداکثر تا ۴ هفته باید کارت کیملیک برای شما ارسال شود.
 
 

در حال خاضر سریع ترین روش اخذ کارت اقامت ترکیه یا کیملیک به صورت دانشجویی می باشد که توسط کارشناسان مجرب اپلایسر ظرف مدت ۲ الی ۳ هفته برای شما انجام میگردد.

به بالای صفحه بردن