هلدینگ بین المللی اپلایسر

اخذ شهروندی در ترکیه

هلدینگ اپلایسر متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ،اخذ شهروندی، خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و ، شهروندی ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورتی که به خدمات اپلایسر در زمینه اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه نیاز دارید، می‌توانید با دفتر ترکیه به شماره ۰۵۴۵۱۰۵۱۱۰۵ تماس حاصل فرمایید.

صفحه اصلی > اخذ کیملیک ترکیه

تاریخ بروزرسانی : ۲۶-۱۰-۱۴۰۱ نویسنده : هلدینگ اپلایسر

پخش ویدیو

این روزها خیلی از ایرانیان به دنبال مهاجرت  و اخذ شهروندی و پاسپورت کشورهای مختلف از جمله ترکیه هستند. بنابراین باید اطلاعات لازم جهت  این کشور به خصوص اخذ شهروندی ترکیه و شهروندی ترکیه اطلاعاتی را جمع‌آوری کنند. ترکیه از دسته کشورهایی است که به آسانی به مهاجران شهروندی و  پاسپورت ترکیه را اهدا می‌کند.

ترکیه به دلیل نزدیکی ارزش پولی لیر با تومان و بسیاری از دلایلی که در ادامه مطلب ذکر خواهند شد، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت محسوب می‌شود.

آشنایی مختصر با کشور ترکیه

در ترکیه  با توجه به قیمت نسبتا پایین لیر نسبت به دلار، تومان و البته آزادی در این کشور، به یکی از اولین مقاصد چه برای مهاجرت و گردشگری تبدیل شده است. ترکیه یا جمهوری ترکیه در قاره آسیا قرار داشته و بخشی از آن در اروپا قرار دارد. این کشور از سمت شمال با دریای سیاه و  از سمت جنوب به دریاچه مدیترانه راه دارد. پایتخت این کشور آنکارا است و دین و مذهب در این کشور آزاد است ولی دین اصلی این کشور اسلام است و که با جمعیت ۸۵ میلیون نفری خود آماری شبیه به ایران را دارد.

با راه‌اندازی کسب و کار خود قادر خواهید بود علاوه برا راه های زمینی و هوایی، از طریق ارتباط دریایی این کشور با تمام نقاط مختلف جهان روابط کاری برقرار کنید. از دیگر ویژگی‌های ترکیه هم می‌توان به نقاط گردشگری بسیار زیاد اشاره کرد که تمام وقت‌های خالی شمارا برای بازدید از این نقاط برای مدت زیادی پر خواهد کرد.

کشور ترکیه با داشتن شرایط بسیار متنوع و منعطف برای مهاجران از سراسر جهان به ویژه ایران باعث شده تا افراد بسیاری در این کشور سرمایه‌گذاری کنند و شهروندی  و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه

شما با راه‌های مختلفی که در ادامه این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت، قادر خواهید بود تا در مدت زمان حداکثر تنها 30 روز کاری اقامت خود را دریافت کنید. همچنین پس از دریافت شهروندی ترکیه مجاز خواهید بود تا به 77 کشور دنیا بدون ویزا سفر کرده و البته برای دریافت ویزای شنگن هر 26 کشور عضو این پیمان اقدام کنید. توجه داشته باشی که برای اخذ شهروندی ترکیه شما نیاز به گذراندن یک مدت اقامت نخواهید داشت.

ضمنا به این نکته هم باید توجه کرد که ترکیه در رتبه سی ام جهان از لحاظ معتبر ترین پاسپورت در جهان قرار دارد. از دیگر نکات ویژه دریافت پاسپورت ترکیه باید گفت که شما می‌توانید همزمان تابعیت این کشور و کشور خود را در کنار هم داشته باشید، درحالی که در بسیاری از کشورها این امکان وجود ندارد.

از دیگر امکانات اعطایی هم باید گفت که دریافت شهروندی ترکیه به فرد این اجازه را می‌دهد که در هر نوع انتخاباتی حضور داشته و درست مانند یک شهروند ترکیه‌ای حق رأی داشته باشد.

انواع راه‌ها برای اخذ شهروندی ترکیه

دولت ترکیه راه‌های مختلفی برای اخذ شهروندی ترکیه در اختیار متقاضیان قرار داده است. کشور ترکیه توانسته با ترغیب مهاجران به سرمایه گذاری در ترکیه یا خرید ملک در ترکیه علاوه بر واردکردن حجم پول زیاد و البته جذب مردم کشورهای مختلف به ترکیه، سود خوبی کسب کند و با این کار به اقتصاد خود کمک بسیار زیادی می کند. ما در این بخش قصد داریم تا با شما انواع راه‌های دریافت تابعیت این کشور را بررسی کنیم. ترکیه بیش از ۶ راه کار مختلف را به متقاضیان خود برای اخذ شهروندی معرفی کرده است.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق املاک ترکیه

اگر شما اقدام به خرید ملک زیر ۴۰۰ هزار دلار در ترکیه کنید و در یک دوره مستمر و بدون وقفه ۵ ساله در ترکیه زندگی نمایید در صورتی که هر سال حداقل ۱۸۵ روز در ترکیه حضور داشته باشید می توانید بعد از پایان مدت ۵ سال بر اساس قانون ۵۹۰۱ و ماده ۱۱ شهروندی ترکیه برای شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت اقدام نمایید. البته لازم به ذکر است که هیچ گونه حداقل ارزشی برای ملک شما وجود ندارد.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

یکی از راحت‌ترین راه‌ ها برای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه این است که با خرید املاک و مستغلات به حداقل مبلغ ۴۰۰ هزار دلار در این کشور، در مدت زمان حد‌اکثر 30 الی 45 روز کاری پاسپپورت خود را برای کشور ترکیه دریافت کنید.

در ضمن شما برای خرید املاک و یا هرچیز دیگری ملزم به خرید فقط یک عدد ملک یا یکی از مستغلات نیستید. بلکه می‌توانید هر چند عدد که خواستید خریداری کنید. فقط در نظر داشته باشید که جمع کل آن‌ها برای دریافت اقامت دائم باید بالای ۴۰۰ هزار دلار شود.

خرید خانه با شرایط فوق یعنی مبلغی بالغ بر ۴۰۰ هزار دلار محدودیت و شرایطی را هم دارد. خانه‌ای که شما قصد خرید آن را دارید، حتما باید به صورت نقدی خریداری شود. در ضمن نباید  برای خانه مورد نظر شما قبلا درخواست پاسپورت یا شهروندی ترکیه شده باشد، باید در نظر داشته باشید که ملک مورد نظر شما از نظر مالی مشکلی نداشته باشد.

متقاضیان دریافت پاسپورت و شهروندی کشور ترکیه باید به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت ملک در ترکیه و املاک و یا حتی مستقلات درست مانند هر کشور دیگری با توجه به شرایط متفاوت خواهد بود. این موضوع به این معنی است که مثلا برای خانه‌ای که در نزدیکی دریا قرار دارد، مسلما قیمت خانه بیشتر از خانه‌های دیگر با وضعیت مشابه به آن ولی با فاصله از دریا خواهد بود.

ضمنا در نظر داشته باشید که قیمت املاک با توجه به سن یک خانه در این کشور مانند هر جای دیگری بالا و پایین می‌شود. به این موضوع هم توجه کنید شما در چه منطقه و شهری قصد خرید خانه را دارید. یعنی اینکه در شهری مثل استانبول مناطق مختلفی وجود دارد که آن ها را با اسم های مناطق سفید یا قرمز در نظر می گیرند که شما به هیچ عنوان قادر به گرفتن شهروندی حتی با خرید به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار هم نیستید، همچنین در نظر داشته باشید که در هنگام خرید خانه برای اخذ شهروندی ترکیه باید به نکات خاصی از جمله تحت تصرف نبودن آن منطقه توسط ارتش توجه کنید.

خانه‌ای که در منطقه تحت تصرف ارتش این کشور بنا شده باشد، برای یک فرد خارجی مشکل داشته و او را از دریافت حق شهروندی این کشور صلب می‌کند. حال می‌خواهد خانه خریداری شده توسط شما در این کشور بالای 1 میلیون دلار باشد.

همچنین اگر شما این اشتباه را بکنید و در این مناطق خانه خریداری کنید، علاوه بر تعلق نگرفتن حق شهروندی به شما، خانه هم از شما گرفته شده و مبلغ پرداختی شما به این کشور به هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد.

 حال در کشور ترکیه که قوانین آن را به درستی نمی دانید و شاید هم حتی نمی توانید به زبان آن کشور صحبت کنید، با ویژگی های شهرهای ترکیه و وضعیت املاک آنها، آشنایی ندارید، چطور می توانید بدون مشاورین املاک، کار خرید خانه خود و در ادامه آن اخذ مراحل شهروندی را انجام دهید. 

 

سرمایه‌گذاری به صورت سپرده بانکی در ترکیه

از دیگر راه‌ها برای دریافت پاسپورت و اخذ شهروندی ترکیه سرمایه‌گذاری در سپرده‌های بانکی این کشور است. درست مانند روش های قبلی، برای این کار هم یک مبلغ حداقلی در نظر گرفته شده که ۴۰۰ هزار دلار آمریکا می‌باشد. در نظر داشته باشید که قبلا این میزان سرمایه گذاری مبلغ ۲ میلیون دلار آمریکا بوده است. حال این مبلغ کاهش پیدا کرده و لازم است تا این مبلغ به مدت ۳ سال در حساب بانکی ترکیه فرد باقی بماند یا در اصطلاح بلوکه شود.

خرید سهام برای دریافت تابعیت ترکیه

شما برای اخذ شهروندی ترکیه راه‌های دیگری را هم در اختیار دارید. از جمله این راه‌ها خرید سهام به ارزش ۵۰۰ هزار دلار آمریکا است و یکی از این شرایط تأیید سرمایه‌گذاری شما در خرید سهام توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه است. همچنین این سهام باید درست همانند نوع قبلی خود به مدت 3 سال نگهداری و یا بلوکه شود.

اخذ شهروندی از طریق تولد در ترکیه

ترکیه از کشورهایی است که از قانون خاک و خون پیروی می‌کند. قانون اول به این معنی است که هرکسی که فرزندش در کشور ترکیه متولد شود، در صورت ترکیه‌ای نبودن پدر یا مادر، واجد شرایط دریافت تابعیت و اخذ شهروندی ترکیه نخواهد بود.

اما بر اساس ماده ۱ شماره ۴۰۳ قانون شهروندی ترکیه اگر یکی از اولیای فرزند ملیتی ترکیه‌ای داشته باشد، فرزند آن‌ها شامل قانون دوم خواهد شد. این یعنی اینکه مهم نیست فرزند در کجای دنیا متولد شده است. او واجد شرایط دریافت تابعیت کشور ترکیه بوده و بدون هیچ مشکلی و به راحتی هرچه تمام‌تر شهروندی این کشور را دریافت خواهد کرد.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

ترکیه از کشورهایی است که از قانون خاک و خون پیروی می‌کند. قانون اول به این معنی است که هرکسی که فرزندش در کشور ترکیه متولد شود، در صورت ترکیه‌ای نبودن پدر یا مادر، واجد شرایط دریافت تابعیت و اخذ شهروندی ترکیه نخواهد بود.

این نوع اقامت همانطور که از اسمش هم پیداست موقتی بوده و این افراد پس از مدت زمان 3 سال می‌توانند برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنند، البته با توجه به شرایط خاصی که در این مورد وجود دارد، شامل زندگی باهم، رعایت رفتارهایی که می تواند به رابطه زناشویی آسیب برساند و نیز این که تهدیدی برای امنیت ملی یا نظم عمومی ایجاد نکند.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای

در سال ۲۰۱۷ قانونی در هیات دولت کشور ترکیه به تصویب رسید که بر اساس آن به افرادی با مهارتهای خاص اجازه می دهد که نسبت به اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایند. این افراد می بایستی دارای مهارت های خاصی به مانند: داشتن دانش در زمینه های فن آوری؛ اقتصاد؛ ورزش ؛ فرهنگ و هنر باشند و یا می توانند مدیران و سرمایه گذاران حرفه ای باشد.

 

سوالات متداول اخذ اقامت

سوالات متداول درباره اخد اقامت کوتاه مدت و بلند مدت ترکیه و اخذ کیملیک در ترکیه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
به بالای صفحه بردن